İşçi Düşmanı Sponsoru Müziksiz Bırakın!

İşçi Düşmanı Sponsoru Müziksiz Bırakın!

Aylardan bu yana sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan ve hakları gasp edilen Flormar işçileri büyük bir kararlılıkla fabrikalarının önünde direniyor.

Flormar’ın ana üreticisi Fransız devi Yves Rocher, tüm çağrılara kulak tıkarken Moda&Müzik Festivali’nin ana sponsorlarından biri olarak sanata ‘destek’ maskesiyle Türkiye’de bozulan imajını tazelemeye çalışıyor! Kalifiye işçilerini kapının önüne koyan işçi düşmanı marka, ürünlerini kullanan insanların kızaran ciltlerini ‘müzik’ makyajıyla kapatmaya çabalıyor!

Bu çaba boşunadır. Çünkü Flormar işçisi tüm kararlılığıyla direnmeyi sürdürüyor! Festivalde çıkacak tüm müzisyen dostlarımızı bu çığlığın ezgisini duymaya ve festivalden çekilmeye çağırıyoruz!

Gelin işçi düşmanı Yves Rocher’in sponsorluğunda düzenlenen festivalde değil, 23 Ekim Salı günü saat 19.00’da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin Petrol İş Sendikası’yla ortaklaşa düzenlediği Flormar İşçileri İle Dayanışma Gecesi’nde yer alın.

Çünkü size böylesi yakışır. Çünkü Flormar değil direniş güzelleştirir

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Bir Öneri

blank

Ankara Sanat Tiyatrosu’yla Dayanışma ve Mücadele Çağrısı

AST bugün tarihi salonunu boşaltmak zorunda kaldı. Bu zorunlu kararın ardından NHKM olarak dayanışmaya ve mücadeleye çağırıyoruz.

X
X
X
X