Müzik Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39

 

Gitar Atölyesi

Mert Sela yürütücülüğündeki gitar atölyemizde katılımcılar Flamenko ve Klasik Gitar’ın püf noktalarını öğrenecekler. Atölyenin amacı, katılımcılarının müzik teorisini ezberlemelerini değil Armonik Derece Ölçerli, Gitar Tablatür Sistemli Akor Cetveli aracılığıyla içselleştirmelerini sağlamaktır. 3 ay sürecek atölye 6 kişilik grup halinde yapılacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Mert Sela

Atölye Günleri: Perşembe 17.30-19.00 arası

Atölye talep doğrultusunda açılacaktır.

 


Şan Atölyesi

Diyafram ve nefes tekniği, başlangıç seviyesi nota ve solfej bilgilerinin verileceği şan atölyemizde, katılımcıların şarkı söyleme becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır. Çalışmada ağırlıklı olarak klasik şan tekniği ile opera ve müzikal tiyatro repertuvarı çalışılacaktır. Atölye her katılımcı için 40 dakikalık özel seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Saka

Atölye Günleri: Her Pazar 14.00-18.00

Atölye Başlangıç Tarihi: 21 Ekim 2018

*Atölye kontenjanı dolmuş bulunmaktadır.

 


Piyano Atölyesi

Piyano atölyemizde katılımcılar ister caz, ister klasik, ister rock müzik alanlarında piyano çalmayı öğrenebilirler. Atölye çalışmasında doğaçlama tekniği de kullanılacak, böylece katılımcının müzik aleti ile doğrudan bir ilişki kurması ve yaratıcılık yoluyla kendini ve müzikle olan ilişkisini geliştirmesi amaçlanacaktır. Atölye caz piyanisti ve Fransa’da çeşitli müzik okullarında uzun yıllar çalışmış olan Michel Lotz tarafından yürütülecektir. Atölye her yaştan ve her seviyede müzik bilgisine sahip katılımcılara açıktır. Çalışma her katılımcı için birebir yapılacak 60 dakikalık seanslardan oluşacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Michel Lotz

Atölye Günleri: Her Çarşamba 13.00 – 17.00

Atölye Başlangıç Tarihi: 12 Eylül 2018

*Atölye kontenjanı dolmuş bulunmaktadır.

 


Keman Atölyesi

Keman eğitimcisi Dr. Ulaş Özer’le yürütülecek olan keman atölyesi, temel keman çalma teknikleri, nota ve solfej öğretimini kapsamaktadır. Atölyeye 8 yaşından büyük herkes katılabilir. Katılımcıların kendilerine ait bir kemanla katılmaları gerekmektedir.

Atölye her katılımcı için haftada 1 gün birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Özer

Atölye Günleri: Her Salı 14.30 – 19.15

Atölye Başlangıç Tarihi 4 Eylül 2018

 

 


MÜZİK ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME FORMU

 

Bir Öneri

Sinema Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39   Sinema Atölyelerimiz çalışmalarını tamamlamış bulunmaktadır. Yeni açılacak sinema atölyelerinden …

X
X