Müzik Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr
0216 414 22 39

 

Besteciliğe Giriş Atölyesi

Besteciliğe Giriş Atölyesinde, katılımcıların, notasyon, ritmik yapı gibi basit konulardan itibaren, besteciliğin temeli olan müzik teorisiyle ile sıkı bir ilişki kurması, armoni bilgisi edinmesi ve pekiştirmesiyle başlayacak. Klasik dönem müziği üzerine yoğunlaşan bu atölye, motif, cümle gibi müzikal blokların ve form bilgisinin pekiştirilmesi ile devam edecek ve basit bir solo piyano parçası besteleme çalışmasıyla sonlanacaktır. Katılımcıların, çoğu kişinin ürktüğü müzik teorisine bakış açısını değiştirerek, keyifli bir şekilde, hem teorik dağarcığını genişletmesi, hem de müziğe dair teknik ve felsefi algısının açılması hedeflenmektedir. Atölye sonunda katılımcıların bestelediği küçük piyano parçaları, profesyonel bir piyanist tarafından kaydedilerek katılımcılara teslim edilecektir. 
 
*Atölye boyunca ele alınan konuların bir miktar egzersiz gerektirmesi sebebiyle, verilen ufak ev çalışmalarının tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca katılımcılara yardımcı kaynak olarak, özel olarak hazırlanmış bir kitapçık hediye edilecektir.
 

Atölye Yürütücüsü: Onur Dağdeviren

Atölye Günleri: Pazar 13.00-15.00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 27 Ekim 2019

Atölye Süresi: 8 Hafta

 

Şan Atölyesi

Diyafram ve nefes tekniği, başlangıç seviyesi nota ve solfej bilgilerinin verileceği şan atölyemizde, katılımcıların şarkı söyleme becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır. Çalışmada ağırlıklı olarak klasik şan tekniği ile opera ve müzikal tiyatro repertuvarı çalışılacaktır. Atölye her katılımcı için 40 dakikalık özel seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Saka

Atölye Günleri: Her Pazar 13.00-19.00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 20 Ekim 2019

*Atölye kontenjanı dolmuş bulunmaktadır.

 


Piyano Atölyesi

Piyano atölyemizde katılımcılar ister caz, ister klasik, ister rock müzik alanlarında piyano çalmayı öğrenebilirler. Atölye çalışmasında doğaçlama tekniği de kullanılacak, böylece katılımcının müzik aleti ile doğrudan bir ilişki kurması ve yaratıcılık yoluyla kendini ve müzikle olan ilişkisini geliştirmesi amaçlanacaktır. Atölye caz piyanisti ve Fransa’da çeşitli müzik okullarında uzun yıllar çalışmış olan Michel Lotz tarafından yürütülecektir. Atölye her yaştan ve her seviyede müzik bilgisine sahip katılımcılara açıktır. Çalışma her katılımcı için birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Michel Lotz

Atölye Günleri: Her Çarşamba 13.00 – 17.00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 18 Eylül 2018

*Atölye kontenjanı dolmuş bulunmaktadır.

 


Keman Atölyesi

Keman eğitimcisi Dr. Ulaş Özer’le yürütülecek olan keman atölyesi, temel keman çalma teknikleri, nota ve solfej öğretimini kapsamaktadır. Atölyeye 8 yaşından büyük herkes katılabilir. Katılımcıların kendilerine ait bir kemanla katılmaları gerekmektedir.

Atölye her katılımcı için haftada 1 gün birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Özer

Atölye Günleri: Her Salı 13.00 – 17.00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 17 Eylül 2019

 

 


MÜZİK ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME FORMU

  • Tarih Biçimi: DD slash MM slash YYYY

 

Bir Öneri

blank

Çocuk Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39   Çocuklar İçin Sanat Tarihi: Roma Sanatı Sanat tarihinin dönemlerinin …

X
X
X