Müzik Atölyeleri

 

Müzik Dinleme Atölyesi

Müzik, bir bakıma “Beklenti oluşturma” ve bu beklentiyi karşılama üzerine kurulmuş bir sanat dalıdır. Müziği dinlerken tür hakkında, müziğin nasıl oluşturulduğu ve hangi evrelerden geçtiği hakkında bildiklerimiz, aldığımız keyfi arttırır. Aynı zamanda müziği yapan kişilerin vermek istedikleri mesajı daha net kavramamızı sağlar. Özellikle sözü edilen türler bir kültür ve bilgi birikimi gerektiren görece daha zor dinlenen türler olduğunda bilgi, kaçınılmaz biçimde gerekli hale gelir.

Atölye çalışmasında, günümüzde yapılan neredeyse her tür müziğin teknik altyapısını oluşturmakta olan klasik batı müziği teorisi antik yunandan başlayarak günümüze dek özetlenecek, teknik konularda hiç bilgi sahibi olmayan kişilerin bile, sekiz haftalık atölye sonunda ciddi miktarda bilgi sahibi olması hedeflenecektir.

Klasik müziğin yanı sıra, Klasik Türk Musikisi, 20. Yy. ’da ortaya çıkan caz müziği, çağdaş müzik gibi türlere de hangi beklentiler ve bakış açıları ile yaklaşmak gerektiği tartışılacaktır.

Günümüzde müzik dinlerken tür fark etmeksizin elzem olan stüdyo teknolojisi ve özellikle pop ve caz müziğin olmazsa olmazı olan stüdyo aşamaları da atölyede anlatılacak, uygulamalı örneklerle açıklanacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Özgür Ulusoy

Atölye Günleri: Salı 19:30-21:30 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 27 Şubat 2024

Atölye Süresi: 8 Hafta

 

 

Şan Atölyesi

Şan eğitimi; sesi doğru kullanabilmek, nefes kontrolünü en sağlıklı ve ideal bir biçimde sağlamak açısından önem arz eder. Doğru prozodi ile sesin tonlamasını ideal bir biçimde sağlamaktadır. Ses eğitimi mesleğinde sesini kullanarak yaşayan insanlara da verilir. Şan sanatına ilgi duyan insanlara da hobi amaçlı verilebilir. Sesi ile ilgili sağlık problemi yaşayan insanlara da gerekli tıbbi tedaviyi gördükten sonra ses eğitimi verilebilir. Atölye her katılımcı için 40 dakikalık özel seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Bengi Malatyalıoğlu Ergin

Hafta içi: Her Cuma 13:00-19:00 arası

Yaş: 18 yaş üzeri

 

Piyano Atölyesi

Piyano eğitimi; sağ ve sol elin birlikte kullanımı ile çocukluk çağında zihinsel gelişime, duygu durumuna ve bedensel gelişime olumlu katkıda bulunur. Hızlı düşünme ve pratik zekâ yetisi kazandırır. Piyano eğitimi bu sebepler ile önem arz etmektedir. Atölye her katılımcı için 40 dakikalık özel seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Bengi Malatyalıoğlu Ergin

Hafta içi: Her Cuma 13:00-19:00 arası

Yaş: 6 yaş üzeri

 

 


MÜZİK ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME FORMU

  • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY

 

Bir Öneri

blank

Çocuk Atölyeleri

  Çocuklar için Mitoloji ve Müzik Atölyesi Nurevşan Kırçiçek tarafından çocuklar için tasarlanmış Mitoloji ve …

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi