Müzik Atölyeleri

 

 

Dönemler, Olaylar ve Anekdotlarla Caz Tarihi Atölyesi – Online

Caz vibrafoncusu ve eğitmen Can Tutuğ tarafından yürütülecek olan atölye; cazın doğduğu dönemden başlayarak günümüze kadar gelen sürede cazın evrimini, yineleyiciliğini ve yenileyiciliğini anlatma gayesi taşımaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Can Tutuğ

Atölye Günleri: İki haftada bir Perşembe 19:30-20:30 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 25 Şubat 2021

Atölye Süresi: 4 Oturum

 


Eşlik Gitarcılığı Atölyesi

İyi bir eşlik gitarcısı birlikte çalıştığı müzisyenlerin performanslarını tam olarak verebilecekleri rahatlığı sağlayan, bencil olmadan, birlikte düşünebilen gitarcıdır. Bunun için deneyim gerektiği gibi bilgi de gereklidir. Bu atölyede ister kendinize, ister başkalarına eşlik ederken neler yapılacağını, nasıl yapılacağını öğreneceğiz. Uyum sağlama, hem bir birey hem de bütünün parçası olarak gelişme, olgunlaşma anlamında öğrenecek çok şeyimiz var.

Atölye Yürütücüsü: Murat Güner

Atölye Günleri: Her Cumartesi 12:00-15:00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 14 Kasım 2020

 


Akustik-Elektrik Gitar Atölyesi

Gitara yeni başlayacak ya da başlamış olanların yararlanabileceği bu atölyede, çalışmalar bire bir yapılacaktır. Katılımcının seviyesine göre her kişiye farklı bir çalışma programı uygulanacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Murat Güner

Atölye Günleri: Her Cumartesi 15:00-18:00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 14 Kasım 2020

 


Şan Atölyesi

Diyafram ve nefes tekniği, başlangıç seviyesi nota ve solfej bilgilerinin verileceği şan atölyemizde, katılımcıların şarkı söyleme becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır. Çalışmada ağırlıklı olarak klasik şan tekniği ile opera ve müzikal tiyatro repertuvarı çalışılacaktır. Atölye her katılımcı için 40 dakikalık özel seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Günselin Seda Çetinkaya

Atölye Günleri: Her Cuma 15:00-19:00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2020

 

 


Piyano Atölyesi

Piyano atölyemizin katılımcıları piyanodaki temel teknikleri öğrenirken kendilerini ister caz, ister klasik, ister rock müzik türlerinde geliştirebilirler. Atölye çalışmalarında katılımcı, temel metotlarla piyanoya başlar. Süreç içinde katılımcının piyano ile kurduğu ilişkinin müzikal bir anlatım becerisine dönüşmesi amaçlanmaktadır. Atölye her yaştan ve her seviyede müzik bilgisine sahip katılımcılara açıktır. Çalışma her katılımcı için birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşacaktır. 

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Özer

Atölye Günleri: Her Salı 13:00 – 16:00 arası

Atölye Başlangıç Tarihi: 13 Ekim 2020

 


Keman Atölyesi

Keman eğitimcisi Dr. Ulaş Özer’le yürütülecek olan keman atölyesi, temel keman çalma teknikleri, nota ve solfej öğretimini kapsamaktadır. Atölyeye 8 yaşından büyük herkes katılabilir. Katılımcıların kendilerine ait bir kemanla katılmaları gerekmektedir.

Atölye her katılımcı için haftada 1 gün birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Ulaş Özer

Atölye Günleri: Her Salı 16:00 – 19:00 arası

 

 


MÜZİK ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME FORMU

  • Tarih Biçimi: DD slash MM slash YYYY

 

Bir Öneri

blank

Çocuk Atölyeleri

Çocuklar İçin Sanat Tarihi: Roma Sanatı Sanat tarihinin dönemlerinin kronolojik sıra ile anlatılacağı atölye çalışmasında …

X
X
X