Çocuk Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39

Robotik Kodlama Atölyesi

Robotik Kodlama Atölyemiz  Elektrik Devreleri, Elektronik Devre Elemanları Bilgisi, Algoritma ve Yazılım(C++,MBlock) konularını içermektedir.

Katılımcıların algoritma ve yazılım bilgilerini kullanarak MBlock ve Ardunıo yardımıyla 14 elektrik elektronik uygulama devresi tasarlamaları hedef kazanımlar arasındadır. Atölye sonunda katılımcılarla birlikte Çizgi İzleyen, Mikro Sumo ve Engelden Kaçan Robotlar tasarlanıp sergilenecektir.

Atölye hedef kazanımları;

  • Temel düzeyde algoritma, elektrik-elektronik devre bilgisi ve yazılım bilgisi kazandırmak.
  • Robotik teknolojisi disiplinler arası çalışmayı STEM(Science, Tecnology, Engineering, Math-Bilim Teknoloji Mühendislik ve Matematik) gerektirdiğinden bu bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerinin/metodlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılmasını da hedeflemektedir.
  • Becerilerin gelişimiyle beraber, üretme ve yaratıcılık duygularının pekiştirilmesini sağlamak.
  • Deneyerek ve uygulayarak, etkili öğrenmeyi sağlamak.
  • Çocukta “ben bir ürün ortaya koyabiliyorum” özgüveni ve heyecanını kazandırarak yeteneklerinin farkına varmasını sağlamak.
  • Çocukların, yetenek ve gelişimine uygun ürünler oluşturmasına fırsat vererek yaratıcılık becerilerini geliştirmek.

Atölyeye katılım için bilgisayar gerekmektedir. 

Atölye Yürütücüsü: Hasan Doğan

Atölye Günleri: Cumartesi 12.00-15.00 arası

Yaş Grubu: 9-14 yaş

*Atölye talep doğrultusunda açılacaktır.

 


Kim Bu Astronot?

Şu koskoca Dünya’da değişik birçok meslek var. Ama her meslek Dünya üzerinde yapılmıyor ki! Mesela Dünya’dan çok uzaklara giden astronotlar gibi… Hem çok soğuk hem de sıcak olabilen, kozmik zararlı ışınların etkili olduğu, nefes alınabilir oksijenin ve uygun basıncın olmadığı uzayda zorlu görevleri yapan astronotlardan bazılarını yakından tanımak ister misin? O zaman haydi, astronotun kim olduğunu birlikte bulalım!

Atölye Yürütücüsü: Yağmur Karan

Atölye Günü: 17 Mart 2019 Pazar 14.00-15.00 arası

Yaş Grubu: 8-11 yaş

 


Cézanne’ı Tanıyoruz!

Paul Cézanne ve eserleri hakkında genel bilgi verilecek olan atölyede katılımcılar, sanatçının eserlerinden yola çıkarak 3 boyutlu kendi sanat eserlerini oluşturma fırsatı bulacaklardır.

Atölye Yürütücüsü: Pınar Yılmaz

Atölye Günü: 24 Mart 2019 Pazar 15.30-16.30 arası

Yaş Grubu: 6-10 yaş

 


ÇOCUK ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME FORMU

Bir Öneri

Sinema Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39   Sinema Atölyelerimiz çalışmalarını tamamlamış bulunmaktadır. Yeni açılacak sinema atölyelerinden …

X
X