Cum10Ara20:30“Zeybek Havaları” 30. Yıl İstanbul KonseriKonser20:30 SALONRuhi Su Salonu

Bilet Alımı

Bu etkinliğin başlama zamanı geçtiğinden, bilet alınamaz!

Etkinlik Bilgileri

Ali Fuat Aydın ve Cenk Güray’ın “30 yıllık” müzikal birliktelikleri kapsamında gerçekleştirdikleri “Zeybek Havaları” konser dizisi devam ediyor. Aslı Kurt Aydın’ın da dâhil olduğu bu konser dizisi, Anadolu’nun önemli manevi örgütlenmelerinden olan “zeybeklik” geleneğini ve bu geleneğin müzikal yansımalarını keşfetmek ve hatırlamak isteyenler için tutarlı bir “bellek” olanağı sunmaktadır. Konserde gruba Mustafa Göçer ve Celal Sezer eşlik edecek. Konserde konuk sanatçılar olarak Erdal Erzincan ve Muammer Ketencoğlu yer alacak.

Ali Fuat Aydın – Bağlama
Aslı Kurt Aydın – Ses
Cenk Güray – Divan Sazı

Mustafa Göçer – Vurmalı Çalgılar

Celal Sezer- Ses

Konuk Sanatçılar:

Erdal Erzincan – Bağlama

Muammer Ketencoğlu – Akordeon

“Şüphesiz ki bu kayıt, bağlama ve Ege’deki Türk ve Yunan müzik kültürleri için bir dönüm noktasını işaret etmektedir”Chris Potts-Folk Roots Dergisi
“Duyduğunuz kayıt karmaşık ritmik ve müzikal kalıpların, iki müzisyen tarafından zarif ve son derece profesyonel bir şekilde icrası ile oluşmuş. Müzisyenler hem solo hem de ikili icralarında muhteşem bir atmosfer yaratarak yüksek kalitelerini gösteriyorlar.” Eelco Schilder-Folkworld
“Martıların izinde davetkâr bir tını/ses yelpazesi” Blog Foolk Magazine

Albümler:

Bir (2011)-Talip Özkan’ın anısına, Felmay Music, Torino, İtalya. (https://open.spotify.com/album/3UTZSDiLV4SnzBzAzFpvqC)

Öte (2018)-Tanburi Cemil Bey’in anısına, Felmay Music, Torino, İtalya. (https://open.spotify.com/album/1cyoEDDfzYNmDlw2dhattw)

 

 

Tarih

10 Aralık 2021 Cuma 20:30

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Etkinlik alanı dezenfeksiyonu