Cmt11May20:00Sibel Köse & Eylül BiçerKonser20:00 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu

BİLETİX / BİLETİNİAL

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

Vokalde Sibel Köse ve gitarda Eylül Biçer spektrumu oldukça geniş bir repertuvar ile Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bizlerle buluşuyor. Son yıllarda hem düzenlemekte oldukları caz vokal atölyesi hem de çeşitli performanslar kapsamında bir araya gelen ikili dinleyicilerle paylaşacakları müzikal yolculuk sırasında farklı dönem, coğrafya ve stillerden parçalara yer verecek. ‘Az çoktur’ felsefesinin örneği sayılabilecek ikili bu geniş yelpazedeki çeşitliliği kendi aralarında kurdukları iletişim, ortak yaklaşım ve doğaçlamalarla şekillendirecek.

Sibel Köse Hakkında
Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden ve eğitmenlerinden Sibel Köse 1987 yılından bu yana Türkiye’de ve yurt dışında ikiliden, büyük orkestralara uzanan farklı proje ve grupların solistliğini üstlenmekte, yerli ve yabancı müzisyenler ile konserler vermekte, önemli festival ve sanat etkinliklerinde yer almaktadır.

Bugüne dek Polonya, Kosova, Fransa, Hollanda, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Estonya, İspanya, Kuveyt, Bahreyn, Dubai, Rusya, Senegal, Rusya, Fas ve Güney Afrika’da birbirinden farklı projelerde şarkı söyledi; 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaştı, Jean Loup Longnon (Fransa), Bogdan Hołownia (Polonya), Michiel Borstlap (Hollanda) ve Dave Allen (Amerika) gibi tanınmış müzisyenlerle birlikte çalıştı ve kayıtlar gerçekleştirdi.

Eylül Biçer Hakkında
1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesi yıllarında müziğe başladı. 2006 yılında girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Programı’ndan “Yüksek Onur Öğrencisi” derecesiyle mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek Lisans programını tamamladı. Okul yıllarında ve özel olarak Mümtaz Solmaz, Şevket Akıncı, Önder Focan, Kalle Kalima ve Dave Allen gibi gitaristlerle çalışma fırsatı buldu.

Kendi kurduğu ve dahil olduğu gruplarla İstanbul Caz Festivali, Akbank Caz Festivali, EUROPAFEST Bükreş, Berlin Fusion Festivali, Berlin MyFest, Juu Jaab Estonia gibi bir çok festivalde defalarca yer aldı. Türkiye’de yer aldığı konserler haricinde Almanya, İsveç, Bulgaristan, Romanya, Polonya, İspanya, Avusturya, Estonya, Lübnan gibi ülkelerde de performanslarına devam etmektedir.

Gitarist olarak Tamer Temel, Timuçin Esen, Çağıl Kaya, Volkan Topakoğlu, Jehan Barbur gibi isimlerin albümlerinde yer aldı. Bunlar haricinde Ülkü Aybala Sunat’ın “Artiz Kahvesi” albümünde prodüktörlük ve aranjörlük görevlerini de üstlendi, aynı albümde besteleri de yer aldı. Jehan Barbur, Ezgi Aktan gibi isimlerin albümlerine yaptığı aranjmanlarla katkıda bulundu.

Zaman

11 Mayıs 2019 Cumartesi 20:00

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi