Çar01Haz20:30Schubert Lied AkşamıKonser20:30 SALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) Tam 60 TL/Öğrenci 40 TL Etkinlik sona erdi

Bilet Satış

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Devlet Sanatçısı Soprano Betül Uzunoğlu, Piyanist-Besteci Ceren Şepçi, Soprano Hande Çetik’in seslendireceği Schubert Lied Akşamı Konserleri’nin ilki Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin tarihi binasında yer alan Ruhi Su Salonu’nda 1 Haziran Çarşamba saat 20:30’da gerçekleşecek.

Schubert’in lied konusundaki dehasını yansıtan birbirinden güzel ve zarif melodilerin piyano ve sopranolar eşliğinde seslendirileceği “Schubert Lied Akşamı”’na tüm sanatseverleri bekliyoruz.

CEREN ŞEPÇİ

DEÜ Devlet Konservatuarı’nda piyano eğitimine başladı. Lisans eğitimine, MSGSÜ Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nde devam etti. 2009 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Prof. Hülya Tarcan’ın piyano sınıfından mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini; İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi – piyano performans bölümünde devlet sanatçısı Ayşegül Sarıca ile sürdürdü. 2017 yılında “Müzikte Zaman Kavramı: Morton Feldman ve ‘Triadic Memories’ Üzerine Bir Analiz” adlı bitirme projesini yazdıktan sonra, yüksek lisans eğitimini tamamladı. Piyano eğitiminin yanı sıra, 2018-2020 yılları arasında besteci Uğurcan Öztekin ile kompozisyon çalıştı. 2015 yılında “Migration” adlı bestesi, Sacha Rattle, Amy Salsgiver ve Jari Juhani Piper tarafından, Kapadokya KK Uluslararası Müzik Festivali’nde seslendirildi. Daha sonra aynı sene, “Getting Lost In The Spring Rain” adlı parçası, elektronik müzik programı kapsamında “Arka Oda” da çalındı. 2018 yılında Amy Salsgiver tarafından “Karıncalar” adlı bestesi ve yine aynı sene içerisinde, “Dünyada Bir Köşe” temalı etkinlik kapsamında “Bomontiada Alt”ta “Nefessizlik” adlı solo flüt bestesi Filiz Karapınar tarafından seslendirildi. 2019 yılında ise, Bilgi Yeni Müzik Festivali’nde çalınacak eserler kapsamında seçilen “Scutoid” adlı bestesi, “Ensemble Artafects” tarafından seslendirildi. Ustalık sınıflarına aktif olarak katılıp, bire bir çalıştığı piyanistler: Martin Berkofsky, Vladimir Krypan, Gianluca Perucci, Peter Florian, Hüseyin Sermet’tir. Öte yandan; Salzburg’da Prof. George Kern, Prof. Rolf Plagge ve Weimer’da Prof. Gerlinda Otto ile özel olarak çalışma şansı bulmuştur.
Bestecilik alanında; 2015 senesinde, KK Uluslararası Müzik Festivali’nde besteciler Tolga Yayalar, Kurt Rohde, Rouben Deluter ve Onur Türkmen ile kompozisyon üzerine çalışmalarda bulunmuş ve derslerini takip etmiştir. 2016 yılında ise; İtalya’da, “Composit” adlı uluslararası festivalde; Jean-François Charles, Davide Ianni ve Pierluigi Billone’nin kompozisyon üzerine seminer, konferans ve derslerinde pasif katılımcı olarak yer almıştır. İTÜ’de ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bir süre piyano eğitmeniliği de yapmış olan piyanist; 2021 senesinde kurulan “Duo Ares”in ve “Trio La Nina”nın da piyanistidir. ‘Duo Ares’ ile birlikte, İlhan Usmanbaş’ın “Klarinet ve Piyano İçin ‘Üç Sonatin’” (1956) adlı eserinin dünyada ilk seslendirilişini 2021 senesinde gerçekleştirmiştir.

HANDE ÇETİK ERDOĞAN

1989 yılında İzmir’de doğdu. Müziğe 13 yaşında flüt ve solfej dersleri alarak başladı. TOBAV Çocuk Korosu’na girdi, Carmina Burana, Carmen gibi pek çok eserde görev aldı. 2003 yılında Ümran Baradan AnadoluGüzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Flüt ve piyano eğitimi aldı. TOBAV Gençlik Korosu’nda koro çalışmalarına devam etti. 2007 yılında Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı’na girdi. Burada Aydın Uştuk, Zibelhan Dağdelen, Ferda Konya gibi değerli isimler ile beraber İZDOB Müdüresi ve Solist Sanatçısı Aytül Büyüksaraç’ın 2 yıl öğrencisi oldu. 2011- 2012 yıllarında İncigül Çocuk Opereti’nde Leyla Cadı rolünde görev aldı. Defolu Zevkler Müzikali, Sahnede Aşk gibi pek çok müzikal ve temsilde görev aldı. Okul içinde ve okul dışında pek çok konser ve etkinlikte sahne aldı. Okul yılları içerisinde Kartal Karagedik, Matteo Pirola, Hale Soner, Andreas Jören, Hans Joachim Gallus, Güzin Gürel, Sebahat Tekebaş ve Burak Bilgili gibi pek çok isimle masterclass ve workshoplar yaptı. Bunun yanı sıra Yrd. Doç. Dr. İ. İlter Denizoğlu’nun pek çok foniatri seminerine katıldı. 2013 Yılında Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nden mezun oldu.
2015 yılında Weimar Opera Studio’dan burs alarak Sihirli Flüt Operası’nın Papagena rolüne seçildi. Burada Prof. Dr. Jeanette Favaro Reuter ile masterclass çalışmaları yaptı. Thrünger Symphoniker Saalfeld Rudolstadt Orchester‘ın solist seçmelerini kazandı. 2016 yılından itibaren çok sesli korolara vokal koçluğu yapmaya başladı. 2017 yılında Prof. Krizstina Laki’nin masterclass programına burslu olarak kabul edildi. Aynı yıl Doktor Vox Klinik Vokoloji Sertifika Programı’na katıldı. 2016 yılından beri şan çalışmalarına Lynn Trepel Çağlar ile devam etmekte, Aci Music School’da vokal koçu ve müzikal drama öğretmeni olarak çalışmaktadır.

BETÜL UZUNOĞLU
 
1993 yılında Aydın’da doğdu. Ortaokul eğitimini Aydın’da tamamladıktan sonra İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Dört yıllık süren müzik eğitiminin ardından 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nü kazandı. Prof. Zibelhan Dağdelen’in öğrencisi oldu. İzmir Genç Solistler Yarışması’nın üniversite kategorisinde 2015 yılında birinciliğe layık görüldü. Mezun Olduktan sonra 2016 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu sınavı kazanarak koro sanatçısı olarak altı sezondur çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Başrol aldığı operalar:
Franz Lehar  “Tebessümler Diyarı”
Rossini – “Il Signor Bruschino” / “Le Nozze di Figaro”
 
Yer aldığı opera ve müzikaller:
 
Bizet – “Carmen”
Donizetti – “Don Pasquale”
Mozart – “Saraydan Kız Kaçırma”
Haldun Dormen – “Hisseli Harikalar Kumpanyası”
Özlem Belkıs – “Kanlı Nigar”
Üzeyir Hacıbeyov – “Arşın Mal Alan”
 

Zaman

1 Haziran 2022 Çarşamba 20:30

SALON

Ruhi Su Salonu

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi