Çar06Nis20:30Rosa LuxemburgOyun20:30 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR!Etkinlik sona erdiPRÖMİYER

Bilet Satış

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Margarethe von Trotta’nın “Rosa Luxemburg” adlı filminden esinlenerek…

“Ben Rosa. Nam-ı diğer Kızıl Rosa.
1871 yılının 5 Mart’ında Yahudi bir ailenin çocuğu olarak Polonya’da doğdum. Genç yaşlarımda sosyalizmle tanıştım ve dönemin solcu gruplarında yer aldım. Daha 18 yaşındayken içinde bulunduğum gruplar ve politik görüşüm yüzünden İsviçre’ye kaçmak zorunda kaldım. Marksist, filozof, ekonomist, savaş karşıtı ve devrimciyim, Leo’nun da dediği gibi biraz da müsrifim. Marksizmin katı bir ideoloji ve biat edilecek bir görüş olmadığını savundum. Bir dönem Engels’in öğrencilerinden Eduard Bernstein’la “Sosyalizmin Sorunları” hakkında tartışma yaşadım. Lenin ile de parti bünyesi kavramı ve parti kütle eylemleri konusunda polemiğe giriştim. Berlin’de bir süre kaldıktan sonra, Rusya’daki devrime katılmak için ve Leo’dan da uzun süre haber alamayınca sonunda Polonya’ya gitmeye karar verdim.”

Oyun 1871 Polonya doğumlu siyasi tarihin en önemli isimlerinden Marksist filozof Rosa Luxemburg’un hayatını, siyasi geçmişini ve duygusal yaşamını anlatmaktadır.

Sol Sahne’nin sergilediği ve ilk gösterimi 6 Nisan akşamı saat 20:30’da NHKM Ruhi Su Salonu’nda yapılacak olan oyuna tüm NHKM dostlarını davet ediyoruz.

Sol Sahne

YAZAN & YÖNETEN
Yüksel Aymaz

OYNAYANLAR
Haris Simyonidis
Deniz Eylem Çubuk
Eray Karadeniz

KONTRBAS
Aycan Bilginer

KOSTÜM & DEKOR
Yüksel Aymaz

SES & IŞIK
Tugay Boz

 

 

Zaman

6 Nisan 2022 Çarşamba 20:30

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi