Per07Ara21:00Konser: Evrim Özşuca BeşlisiKonser21:00 SALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) Etkinlik sona erdi

Bilet Satış

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

   
    Evrim Özşuca Beşlisi
 
    Evrim Özşuca: vokal
    Tugay Genç: tenor saksofon
    Can Tutuğ: vibrafon
    Eylül Güntekin: kontrbas
   Cemil Can Çolak: davul
 
 
   Evrim Özşuca
 
    Ankara’da doğdu. Müzikle iç içe bir ailede, caz ve blues dinleyerek büyüdü, 13 yaşında burslu olarak Bilkent’te viyolonsel eğitimine başladı. 17 yaşında Ankara’da ilk grubunu kurdu. Gazi Üniversitesi GEF Müzik Bölümü son sınıftan ayrıldı; burslu olarak girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesinden caz vokal eğitimi alarak mezun oldu. 2005 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasının galibi oldu. Aynı yıl Estonya Nomme Jazz Festival kapsamında beşincisi düzenlenen Uluslararası Genç Jazz Vokal Yarışmasında hem halk jürisinden, hem de büyük jüriden birincilik aldı. Yarışma ödülü olarak 2005’te Finlandiya, Estonya ve Litvanya’da düzenlenen uluslararası caz festivallerinde sahneye çıkma hakkı kazandı. Ardından Ted Curson ile New York ve Paris’te konserler verdi ve Ted Curson in Paris Live at Sunset Sunrise albümünde yer aldı. 2008 yılında Ali Perret ile yaptığı Atonal Standards projesiyle Istanbul’da konserler verdi.  Çeşitli projelerin lansmanında sesiyle yer aldı,  yürütücülüğünü yaptı,  kurucuları arasında yer aldı.
    1993 yılından beri aktif olarak sahnede yer alan, caz müziğinin dışında gönül verdiği blues, r&b, soul, funk tarzlarında da şarkı söyleyen; 2003‘ten bu yana vokal koçluğu yapan Evrim Özşuca, 2009 yılı sonunda kurduğu Effective adlı grubuyla İstanbul’un çeşitli kulüplerinde eğlence bazlı performans sergiliyor.
 
 
 
 
 

Zaman

7 Aralık 2023 Perşembe 21:00

SALON

Ruhi Su Salonu

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi