Çar21Şub21:00Konser: Can Tutuğ-Bir Başına-Solo VibrafonKonser21:00 SALONRuhi Su Salonu - Nâzım Hikmet Kültür Merkezi- Kadıköy ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) Etkinlik sona erdi

Bilet Satış

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Zonguldak doğumlu Can Tutuğ, 2013’te İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde Amy Salsgiver ile vibrafon çalıştı. Tony Miceli’den aldığı derslerle caz armonisi ve doğaçlaması üzerine yoğunlaştı.
 
Trakya Akademi Oda Orkestrası’nda solist olarak çaldı. 2014 yılında Kurduğu “The Cold Vibes” adlı caz grubuyla 22. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalin “Parklarda Caz” etkinliğinde yer aldı. Sonraki yıllarda düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde sahne almaya devam etti.
 
2017 yılında Indonesian Art And Culture Scholarship Guidance Projesini kazanarak, Endonezya’da üç ay boyunca gamelan eğitimi görmeye hak kazandı.
 
Aynı yıl 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde Thelonious Monk’un 100. doğumgünü anısına Thelonious Monk bestelerinden oluşan bir repertuvarla halka açık konser verdi.
 
Aynı zamanda elektronik midi mallet controller olan Xylosynth’in resmi artisti olan Tutuğ, son on yılda başta Türkiye’nin birçok şehri ve caz kulübü olmak üzere;  Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde, çeşitli caz festivallerinde kendi bestelerini seslendirdi.
 
23. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarı sahneleyen Tutuğ için AllAboutJazz.com’dan yazar Arthur George, “Bobby Hutcherson’in mirasını taşıyor” ifadesinde bulundu.
 
2011-2021 yılları arasında otuzdan fazla kurum, kuruluş, üniversite ve dernekte “Dönemler, Olaylar, Akımlar ve Anekdotlarla Caz Tarihi” seminerleri düzenledi.
 
2020 yılında davulcu Erdem Uvalıoğlu ile birlikte Huzursuzluk adlı ilk albümünü çıkaran Can Tutuğ, 2021 yılında Türkiye tarihinde ilk kez “Bir Başına” adlı solo vibrafon konserini seslendirdi. Bu tarihten itibaren ülkemizde ve Avrupa’da birçok farklı sahnede yer alan Tutuğ, 2023 yılında Türkiye tarihinin ilk solo vibrafon albümü olan “Bir Başına”yı yayınladı.
 
 
2010 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi  mezunu olup, 2015 yılında aynı fakültede Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.
 
 
 
 
 
 

Zaman

21 Şubat 2024 Çarşamba 21:00

SALON

Ruhi Su Salonu – Nâzım Hikmet Kültür Merkezi- Kadıköy

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi