Aralık 2019

14Ara20:30İstanbul'dan "Yola Çıktık"Konser20:30 Nâzım Hikmet Kültür MerkeziSalon:Ruhi Su Salonu

BİLET SATIŞ

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

Ayca Daştan tarafından 2016 yılında kurulan grup; yaşamını İstanbul’da sürdüren,eğitimini klasik batı, caz, folk ve rock müzik gibi farklı alanlarda yapmış deneyimli müzisyenlerden oluşur. Üzerinde yaşadıkları toprakları anlayabilmek ve dokunabilmek için başlatılmış bu projede grup, Anadolu kültürüne ait Türküleri kendi diliyle yorumlar.

Grup, müzikal anlatımını, bir başka deyişle “kendi dilini” yaşadığı şehir İstanbul’un içinden bir bakış açısıyla oluşturur. Üzerinde yaşadığı topraklara ait kültürü anlamak için türkülerin hikayelerini kendine kaynak edinir. Bu hikayeleri günümüze, içinde
bulunduğumuz an’a taşır.

Bir diğer beslendiği önemli unsur doğaçlamadır. Hikayelerdeki duygular doğaçlamaların ana besin kaynağıdır ve bu doğaçlamalar grup müzisyenlerinin kendi hikayelerini yaratır. Geçmişten yola çıkarak beslendikleri hikayeler bu şekilde müzisyenlerin kendi hikayeleriyle buluşur.

Geçmiş/günümüz ve gelecek arası döngüyü aktaran ve her seferinde değişkenlik gösteren doğaçlamalarla şekillenen bu performans; türküleri sevip bilenler yanında,ilk kez duyan dinleyici için de yeni bir deneyime dönüşür.

Vokal, elektro bas: Asena Akan
Davul: Nihal Saruhanlı
Piyano: Ayca Daştan

Salon

Ruhi Su Salonu

X
X
X