Cmt16Nis16:00Ne Güzel Şey Seni HatırlamakGöksel Aymaz - "Heyecanlı Bir Bilinç": Nâzım16:00 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT)

Etkinlik Bilgileri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, büyük insanlığın büyük şairi Nâzım’ın mirasına sahip çıkan ve günümüzde bu mirası yeniden üreten bir etkinlik dizisini dostlarıyla buluşturuyor. Şairin mücadelesi ve yapıtı hakkında düşünenleri, üretenleri “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” başlığıyla kültür merkezinde konuk ediyor. Nâzım ve yapıtı üzerine söylenenleri eleştirel bir süzgeçten geçirerek kolektif bilince dahil etmeyi; şairin devingen, çoksesli, çokbiçimli üretimini ve heyecanını, bilincini, mücadelesini, çeşitli yönleriyle ele almayı hedefliyor.

Bu bağlamda ilk konuğumuz Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan Doç. Dr. Göksel Aymaz. İkinci baskısı geçtiğimiz yıl yapılan “Bir Ulu Irmak – Nâzım Hikmet ve Manzaralar” başlıklı kitabından hareketle gerçekleştirilecek söyleşide, Nâzım’ı üretiminin zirve noktalarından olan “Memleketimden İnsan Manzaraları”na götüren süreç ele alınacak.

Etkinlik ücretsizdir.

Katılım durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir.

Etkinliğe katılmak istiyor musunuz?

Yeni katılımlar için kapalı

Katılım durumunuzda değişiklik mi var?Katılım Bilgilerimi Değiştir

Zaman

16 Nisan 2022 Cumartesi 16:00

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi