Cum23Nis18:00Cum21:30Güzel Günler Göreceğiz18:00 - 21:30 İnternet Yayınıİnternet

Çevrimiçi Etkinlik Bilgileri

Etkinlik gerçekleşti!

Etkinlik Bilgileri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi olarak her yıl düzenlediğimiz “Güzel Günler Göreceğiz” adlı etkinliğe tüm yaş gruplarından çocukları davet ediyoruz.

18:00 Müzisyenleri ve Enstrümanları Tanıyoruz
 
Müzisyenler ne yapar? Enstrümanlarını nasıl çalıyorlar? Peki şefler orkestraları nasıl yönetiyorlar? Müzisyenler çocuklar için anlatıyor.
 
18:45 Yaşanabilir bir dünya: Işık kirliliği
 
Geceleri gökyüzüne baktığında kaç tane yıldız görebiliyorsun? Hiç binlerce yıldız gördüğün oldu mu? Peki, simli bir yol gibi gözüken Samanyolu’nu hiç görebildin mi? Kalabalık şehirlerde gökyüzünde çıplak gözle görebileceğimiz binlerce yıldızı neden göremiyoruz? Işık kirliliği günümüzdeki önemli çevre sorunlarından biridir. Gel, seninle birlikte ışık kirliliğine nelerin neden olduğuna ve bu sorunu çözmek için neler yapabileceğimize bakalım!
 
20:00 Küba’da çocuk olmak
 
José Martí Küba Dostluk Derneği’nin hazırladığı Küba’da çocuk olmak ve La Colmenita programı soL TV üzerinden izlenebilir.  Kübalı çocuklar ve Küba Çocuk Tiyatrosu La Colmenita’nın yönetmeni Carlos Alberto Cremata’nın katılımı ile gerçekleşen programda Küba’da çocuk olmak, sanat, tiyatro, pandemi, Fidel, José Martí ve daha pek çok şey konuşuluyor.
 
21:00 Türkiye’de çocuk olmak
 
Her yıl etkinliklerimizin parçası olan Ebeveyn Okulu programı bu yıl soL TV’de yayında olacak. Programda uzman psikolog Burak İsmanur ve psikoterapist Dr. Nevin Eracar Türkiye’de çocuk olmak üzerine bir sohbet gerçekleştiriyor. 
 
Online olarak gerçekleşecek programlar NHKM ve soL TV Youtube kanalları üzerinden izlenebilir.
 
 

Zaman

23 Nisan 2021 Cuma 18:00 - 21:30

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi