Çar27Tem20:00Grup Sergisi: "Aynı Göğün Altında, Aynı Denizin Etrafında"Sergi20:00 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköyETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT)

Etkinlik Bilgileri

İstanbul Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Yunanistan’dan ve Türkiye’den sanatçıların eserlerinin sergileneceği “Aynı Göğün Altında, Aynı Denizin Etrafında” başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor. 27 Temmuz saat 20:00’de açılışı yapılacak olan sergi 21 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilir.

Selanik ve Kuzey Yunanistan’da yaşayan sanatçılardan oluşan FireArt Sanat Kolektifi ile Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin işbirliği ile gerçekleşecek sergiye katılan sanatçılar ortak bir eylem ve duygudaşlık ile mevcut sömürü düzenine karşı mücadele etmek, barış içinde yaşanacak bir geleceği inşa etmek üzere bir araya gelerek eserlerini bu amaç doğrultusunda üretiyorlar. 22 sanatçının yer alacağı sergi aynı zamanda iki halkın sanat aracılığı ile dayanışmasını da vurgulamaktadır.

NHKM’de ilk ayağı yapılacak olan sergi, ardından Selanik ve Münih’te devam edecek.

Ortak sergimize tüm dostlarımızı davet ediyoruz.

“Under the Same Sky, Around the Same Sea”

Group Art Exhibition

July 27 – August 21, 2022

Istanbul Nâzım Hikmet Cultural Center is hosting the group exhibition titled “Under the Same Sky, Around the Same Sea” where the works of artists from Greece and Turkey will be exhibited. The exhibition, which will open on July 27, 2022, can be visited until August 21.

The exhibition will be held in collaboration with the FireArt Art Collective, which consists of artists living in Thessaloniki and Northern Greece, and Nâzım Hikmet Cultural Center. The artists participating in the exhibition come together to fight against the existing order of exploitation and build a future to live in peace, through a common action and emotion, and produce their works in line with this purpose.

The exhibition, which will feature 25 artists, also emphasizes the solidarity of the two peoples through art.

The exhibition, whose first leg will be held in Istanbul, will then continue in Thessaloniki and Munich.

We invite all our friends to the opening of our joint exhibition.

 

Zaman

27 Temmuz 2022 Çarşamba 20:00

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi