Cum10Haz20:00Ferda Ereren Konseri: "Sabahın Seherinde"Konser20:00 SALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) Tam 70 TL / Öğrenci 50 TL Etkinlik sona erdi

Bilet Satış

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Sanatçı Ferda Ereren, “Sabahın Seherinde” başlıklı konseri ile 10 Haziran Cuma saat 20:00’de NHKM Ruhi Su Salonu’nda sahne alıyor.

1958 Yılında Ünye’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nde öğrenci olduğu yıllarda müzik çalışmalarına başladı. Orhan Dağlı ve Yavuz Top ile halk müziği, Perihan Önder-Ridder ile armoni, Zuhal Özcengiz ve Prof.Dr. Güzin Gürel ile şan çalıştı. Çeşitli dergilerde müzik yazıları yayınlandı. 1992-94 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çok Sesli Halk Müziği Topluluğu’ nu kurdu ve çalıştırdı. 1993 yılında eşi Sevinç Ereren ile birlikte Üçdeniz Topluluğu’nu kurdu ve yaptığı çoksesli türkü düzenlemelerini İstanbul’ da ve çeşitli kentlerdeki konserlerde seslendirdi. “Kanadım Değdi Sevdaya” (1990), “Yağmurlar Dinmeden Gel” (1998)  adlı albümleri, “Halk Müziği Koroları için Çok Sesli Türküler” (2003) adlı 20 türkülük, “Orkestra, Bağlama ve Ses için Türküler” (2003) adlı 50 türkülük ve “Korolar için Çoksesli Türküler” (2018) adlı 20 türkülük üç kitabı  bulunuyor. 2006 Yılında uluslararası bir kongre için 15 dilde halk müziklerinden hazırladığı konserin kayıtları da “Üçdeniz Buluşması” adıyla cd olarak katılımcılara armağan edildi. Çocuk müziği alanında da ürünler veren Ereren, “Çocuklara Çocuklarla Müzik” başlığı altında “Hayvanlar 1”, “Hayvanlar 2” ve “Çorabım Çıkmış Ayağımdan” adlı üç çocuk müziği albümü yaptı. Ayrıca 9 aylıktan 24 aylığa kadar olan çocukların nörolojik ve pedagojik gelişimine uygun 60 adet şarkısı bulunuyor.

Ferda Ereren “Sabahın Seherinde” başlıklı bu dinletisinde yaylı bağlama ve bağlama ile kendi yapıtlarından çeşitli halk türkülerinden örnekler seslendirecek.

Zaman

10 Haziran 2022 Cuma 20:00

SALON

Ruhi Su Salonu

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi