Ekim 2017

08Eki13:00En Gerçek MasalÇocuk Oyunu13:00 Nâzım Hikmet Kültür MerkeziSalon:Ruhi Su Salonu

BİLET SATIŞ

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

Kadıköy Tiyatroları Platformu 2. Tiyatro Şenliği

Bedenimizin hiç unutamadığı, aklımızınsa hiç hatırlamadığı, hayatımız boyunca her zorlandığımızda dönmek istediğimiz o masal diyarı, annemizin karnı… 

Çocuklar “En Gerçek Masal”da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliğini, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik ve hareket tasarımıyla izleyecekler. 
Bilimsel sorgulama, canlıların evrimi, anne karnındaki bebeğin gelişimi, doğum, özgürlük, eşitlik ve öğrenmek bu oyunun çocukları da katarak tartıştığı temel kavramlar. 

6-10 yaş aralığı için sahnelenen “En Gerçek Masal”, külyutmaz birer tiyatro izleyicisi olan çocukları özenli, çalışılmış, yaratıcı bir sahneyle tanıştırırken anne babalara da akşam evde karşılaşacakları sorularla heyecanlı anlar yaşatmayı hedefliyor. 

Yazan: Tuluğ Ünlütürk
Yöneten: Gözde Demirtaş
Oynayanlar: Birsel Kılınçcı, Erkan Akbulut

Hareket: Arda Kurşunoğlu
Pedagojik Okuma: Dr. Deniz Arık Binbay
Kostüm/Dekor/Işık: Nilgün Kurtar, Tuluğ Ünlütürk
Müzik: Cem Yarkın, Günselin Seda Çetinkaya, Öncü Sancak, Özgür Ulusoy

6-10 yaş, 40 dk.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi bünyesindeki “NAZIM SAHNE / Çocuk” ekibi 2017-2018 sezonunda ilk oyunuyla yola çıkıyor. Çocuk aklını korumanın en temel gerekleri olan bilimsel eğitim, nesnel sorgulama gibi kavramları merkeze alan ekibimiz, kişilik gelişiminde rol oynayan temel pedagojik faktörleri ihmal etmeden, çocuklar için sanatsal olarak yaratıcı ve ilerletici bir tiyatro kültürü için üretiyor.

Salon

Ruhi Su Salonu

X
X
X