Cmt07Eki15:00Eğitim Yılına Başlarken Müfredat TartışmalarıSöyleşi15:00 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONYılmaz Güney Salonu

Etkinlik Bilgileri

Bugün eğitimde laiklikten ve bilimsel yaklaşımdan söz etmek mümkün mü? Bir taraftan okulların yığınlar halinde imam hatiplere dönüştürülmesi, diğer taraftan zorunlusu-seçmelisi din temelli derslerle bütün okulların imam hatipleştirilmesi, müfredatın tüm derslerde ince ince yapılan girdilerle gerici, hurafelerle dolu bir içeriğe bürünmesi.

Müfredat değişikliği aslında ne anlama geliyor? Çocuklarımız okullarında laikliği giderek daha az solur ve gericilik okulların üzerine kabus gibi çökerken, çocuklarımız ne yaşıyor? Laiklik neden onlar için su ve hava kadar yaşamsal bir ihtiyaç?
Okullarda çocuklarımızın yaşadıkları örneklerle, anne-babalarla, eğitim bilimciler ve öğretmenlerle, çocuklarımızı bu karanlıktan nasıl kurtaracağımızı birlikte tartışıyoruz.

Aynı saatte çocuklarınız için NHKM’nin düzenlemiş olduğu Evrim Atölyesi’ne kayıt yaptırabilirsiniz. Kontenjan sınırlıdır, (0216 414 22 39) numaralı telefondan başvuru yapılabilir.
Evrim Atölyesine katılmayacak çocuklar, oyun odasında yetişkinler eşliğinde vakit geçirebilir.
Konuşmacılar:

Eğitimci Nazlı Can
Klinik Psikolog Burak İsmanur

Zaman

7 Ekim 2017 Cumartesi 15:00

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi