Cmt12Şub20:30Can Tutuğ: Bir Başına (Solo vibrafon)Konser20:30 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu Etkinlik sona erdi

Bilet Satış

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Türkiye’nin sayılı vibrafon sanatçılarından olan Can Tutuğ, solo konseri “Bir Başına” ile 12 Şubat Cumartesi saat 20:30’da NHKM Ruhi Su Salonu’nda…

2013’te İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde Amy Salsgiver ile vibrafon çalışan Can Tutuğ, Tony Miceli’den aldığı derslerle caz armonisi ve doğaçlaması üzerine yoğunlaştı.

Trakya Akademi Oda Orkestrası’nda solist olarak çaldı. 2014 yılında Kurduğu “The Cold Vibes” adlı caz grubuyla 22. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalin “Parklarda Caz” etkinliğinde yer aldı. Sonraki yıllarda düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde sahne almaya devam etti.

2017 yılında Indonesian Art And Culture Scholarship Guidance Projesini kazanarak, Endonezya’da üç ay boyunca gamelan eğitimi görmeye hak kazandı.

Aynı yıl 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde Thelonious Monk’un 100. doğumgünü anısına Thelonious Monk bestelerinden oluşan bir repertuvarla halka açık konser verdi.

Aynı zamanda elektronik midi mallet controller olan Xylosynth’in resmi artisti olan Tutuğ, son on yılda başta Türkiye’nin birçok şehri ve caz kulübü olmak üzere;  Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde, çeşitli caz festivallerinde kendi bestelerini seslendirdi.

23. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarı sahneleyen Tutuğ için AllAboutJazz.com’dan yazar Arthur George, “Bobby Hutcherson’ın mirasını taşıyor” ifadesinde bulundu.

2011-2021 yılları arasında otuzdan fazla kurum, kuruluş, üniversite ve dernekte “Dönemler, Olaylar, Akımlar ve Anekdotlarla Caz Tarihi” seminerleri düzenledi.

2020 yılında davulcu Erdem Uvalıoğlu ile birlikte “Huzursuzluk” adlı ilk albümünü çıkaran Can Tutuğ, 2021 yılında Türkiye tarihinde ilk kez “Bir Başına” adlı solo vibrafon konserini seslendirdi.

Konser biletleri NHKM gişelerinde ve internet sitesinde satışta…

Zaman

12 Şubat 2022 Cumartesi 20:30

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Ek sağlık yönergeleri Konser girişinde HES Kodu sorulacaktır.

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi