Cmt23Eyl11:30Büyükada Sanat Atölyeleri GezisiGezi11:30 Büyükada

Etkinlik Bilgileri

Gezi için kontenjanımız dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz. 

İçinde yaşadığımız, sürekli değişimi dikte eden toplumsal ve ekonomik sistem, şimdiki zamanı geçmişten ve gelecekten koparıyor. Zihinlerdeki toplumsal süreç algısını parçalayarak, gerçekliği yaşanan ana indirgiyor. Şimdi’ye kilitlenen bilinçler, bu hızlı akışa karşı koyamıyor; bellekler sürekli aşındırılıyor; geçmişte yaşananlar unutturularak, bireylerin bugünde yaşananları bilgi ve bilinçle anlama ve yorumlamalarının önüne geçiliyor. İnsanlar kendilerine, doğaya, yaşadıkları alana yabancılaşıyorlar. 

İstanbul’un güçlüklerinden kaçan birçok sanatçı atölyelerini Büyükada’ya taşıyarak, orada çalışmalarına devam ediyor. Bu gezide çeşitli sanat atölyelerine uğrayarak, sanatçılardan çalışmaları, İstanbul’un sayfiyesinde sanat üretmenin ayrıcalıkları, eserleri, sanat ve kültür politikasındaki avantajlar ve zorluklar, kentin kültür hayatına katkıları hakkında bilgi almayı düşünüyoruz.

Gezide ortak sorunlar, yabancılaşma, kent belleğinin yitirilmesi, neoliberal düzende kent planlaması vb. konular gündeme getirilerek, sanatçıların bu ortamda nasıl çalıştıkları, hızlı ve plansız kentleşmenin, kent belleğinin yitirilmesinin çalışmalarına nasıl yansıdığı da dile getirilecek. 

Gezi katılımı için kayıt yaptırmak gerekmektedir. Kayıt için nhkm@nhkm.org.tr – 0216 414 22 39

Zaman

23 Eylül 2017 Cumartesi 11:30

Etkinlik Yeri

Büyükada

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi