Ocak 2017

Paz29Oca14:00YunoÇocuk Oyunu14:00 SALON:Ruhi Su Salonu

BİLETİX / BİLETİNİAL

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

“Bir ustayla bir çırak varmış, birlikte duvar yaparlarmış. İşleri bitmiş, sıra duvarın önünde bir hatıra fotoğrafı çekmeye gelmiş. Aksilik bu ya, birden duvar yıkılıvermiş…
Üzülmüş tabii hem usta hem de çırağı. Duvar yıkılmış yıkılmasına ama; getirivermiş sürprizleri ardı sıra: Yeni bir oyun arkadaşı, yeni deneyimler, yeni yaşantılarla.
Bakalım kurabilecekler mi duvarı yeniden birlikte oyunlar oynayarak.. Bozulanları, değişenleri olduğu gibi kabullenerek, umutlarını her daim var ederek…”

Yuno ile üç oyunbazın macerasına misafir olacaksınız. Bir usta, bir çırak ve onlara eklenen yeni bir oyun arkadaşının.
Ustasının (Vettigo) söylediklerini hep yanlış anlayan ve bundan dolayı bir takım aksiliklere elinde olmadan sebep olan çırak (Cettigo) yeni arkadaşları sayesinde (Doydigo) birlikte oyun kurmanın, zorluklarla mücadele etmenin keşfini yaşarlar.
Kah kaybolan balonlarını denizleri aşıp kurtarırlar, kah kutuların içinden çıkan unutulmuş eşyalardan orkestra kurarlar. Bazen hüzünlenir, bazen neşeyle gülerler. Birbirlerini farklılıklarıyla sever ve kabullenirler.
Sonunda kendilerine unutulan eşyalardan yepyeni bir oyun arkadaşı oluştururlar. Oyun, hayatın bize sunduğu zorluklar, aksilikler karsısında ne olursa olsun umudun hep bizimle olduğunun altını çiziyor ve diyor ki; çünkü paylaşmakta
yatar tüm güzellikler…

Sahne Seyir
Oyun süresi: 40+15dk
3+ yaş

Yazan – Yöneten
Derya Yıldırım

Oyuncular
Dilara Gülbay
Ege Uyanık
Ekremcan Arslandağ
N. Görkem Gün

Tarih

29 Ocak 2017 Pazar 14:00

X
X
X
X