Cum22May21:00Ufuk Karakoç "Türküler Gerçeği Söyler"Canlı Yayın21:00 PRÖMİYERİnternet

Çevrimiçi Etkinlik Bilgileri

Etkinlik gerçekleşti!

Etkinlik Bilgileri

Ufuk Karakoç 22 Mayıs Cuma günü saat 21:00‘de canlı yayında dinleyicileri ile buluşuyor.

Konser yayınını NHKM internet siteleri ve NHKM YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

NHKM YouTube

Karakoç 1964 yılında Ardahan’da doğdu. Babasının memuriyeti nedeni ile ilk, orta ve lise eğitimini Anadolu’nun çeşitli kentlerinde tamamladı.

1981 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı şan bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Opera Ve Balesi’nde solist-sanatçı olarak göreve başladı. 2006 yılından bu yana görevini İstanbul Devlet Opera Ve Balesi’nde sürdürmektedir.

Bugüne kadar birçok Opera, Operet ve Müzikal de önemli roller üstlendi. Ayrıca Ankara Devlet Opera Ve Balesi’nin bir dans platformu olan Modern Dans Topluluğu’nun ”Anafor” adlı gösterisinde dansçı ve şarkıcı olarak görev aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Giordano Bruno” ve “Havada Bulut yok” isimli oyunlarında, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Pir Sultan Abdal” oyunun da, özel tiyatrolardan Yeni Tiyatro’nun “Hangi Parti Kazanacak” ve “Kahramanlar Hep Erkek” adlı oyunlarında, Tiyatro Ayna’nın “Pir Sultan Abdal” oyununda oyuncu olarak yer aldı.

80’li yılların başlarında birçok amatör tiyatro toplulukları için oyun müzikleri yaptı. Bunlar arasında Sahne Tiyatro , Barışın Dostları ve De Tiyatro sayılabilir. Aynı zamanda söz konusu tiyatroların kadrosundaki oyunculara ses-nefes eğitimi verdi.

Radyo Ve Televizyon Kurumu için belgesel müzikleri hazırladı. Halk Müziğimizin otantik söyleyiş tavrını, evrensel şan tekniği ile birleştiren yorumu ile Devlet Bakanlıkları ve özel sektör kuruluşlarının yurt dışında düzenledikleri çeşitli kültürel etkinlikler ve fuar-tanıtım organizasyonları çerçevesinde, pek çok Avrupa ve Uzakdoğu ülkesinde halk müziğimizin tanıtımına katkıda bulundu.

1998 yılında çıkardığı ”Bir Türküdür Anadolu” isimli ilk albümünden sonra, 2001 yılında “Ömrüm Ayrılıktır” adlı ikinci albümünü yapmıştır.

Zaman

22 Mayıs 2020 Cuma 21:00

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi