Çar11May20:30Rosa LuxemburgOyunSanatçı rahatsızlığı nedeniyle iptal edilmiştir.20:30 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) TAM 70 TL / ÖĞRENCİ 55 TL Etkinlik sona erdiİptal Edildi

Bilet Satış

blank

İptal Edildi

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

“Ben Rosa. Nam-ı diğer Kızıl Rosa.
1871 yılının 5 Mart’ında Yahudi bir ailenin çocuğu olarak Polonya’da doğdum. Genç yaşlarımda sosyalizmle tanıştım ve dönemin solcu gruplarında yer aldım. Daha 18 yaşındayken içinde bulunduğum gruplar ve politik görüşüm yüzünden İsviçre’ye kaçmak zorunda kaldım. Marksist, filozof, ekonomist, savaş karşıtı ve devrimciyim, Leo’nun da dediği gibi biraz da müsrifim. Marksizmin katı bir ideoloji ve biat edilecek bir görüş olmadığını savundum. Bir dönem Engels’in öğrencilerinden Eduard Bernstein’la “Sosyalizmin Sorunları” hakkında tartışma yaşadım. Lenin ile de parti bünyesi kavramı ve parti kütle eylemleri konusunda polemiğe giriştim. Berlin’de bir süre kaldıktan sonra, Rusya’daki devrime katılmak için ve Leo’dan da uzun süre haber alamayınca sonunda Polonya’ya gitmeye karar verdim.”

Oyun, Margarethe von Trotta’nın filminden esinlenerek, 1871 Polonya doğumlu siyasi tarihin en önemli isimlerinden Marksist filozof Rosa Luxemburg’un hayatını, siyasi geçmişini ve duygusal yaşamını anlatmaktadır.

Sol Sahne

YAZAN & YÖNETEN
Yüksel Aymaz

OYNAYANLAR
Haris Simyonidis
Deniz Eylem Çubuk
Eray Karadeniz

KONTRBAS
Aycan Bilginer

KOSTÜM & DEKOR
Yüksel Aymaz

SES & IŞIK
Tugay Boz

*Oyun saatinden önce kültür merkezimizde hazır bulunmanızı rica ederiz.
**Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Zaman

11 Mayıs 2022 Çarşamba 20:30

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi