Cmt07Nis15:30Ödül Mü? Ceza Mı?Söyleşi15:30 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONYılmaz Güney Salonu

Etkinlik Bilgileri

Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışman Murat Kantarcıoğlu’nun katılımı ve Klinik Psikolog Burak İsmanur’un moderatörlüğü ile

Okul çağındaki çocuklar, çevrelerindeki yetişkinlerin ve akranlarının kendi davranışlarıyla ilgili tepkilerini, geri bildirimlerini (eleştiri ve takdirlerini) önemserler. Özellikle anne babalarının eleştiri ve takdirleri çocukların gelişimlerinde ve davranışlarının yerleşmesinde önemli yer teşkil eder. Ancak bu takdir ve eleştiriler nasıl yapılmalı ve çocuğun hangi yönleri vurgulanmalı?
Koşulsuz kabul doğrudur, ancak teslimiyet içeren bir sevgi oldukça tehlikeli durumudur. Benzer şekilde çocuk şımarmasın diyerek sevgiyi ifade etmemek de problemli bir yaklaşımdır. Peki çoğu zaman bizler bu sevgiyi doğru ifade eden davranışlarda bulunabiliyor muyuz?
Ödül, ne zaman, ne kadar?
Ceza ve alternatifleri…

Çocukta istenmeyen davranışları değiştirmek ve istenen davranışları geliştirmek için, kullanabilecek olumlu disiplin yöntemlerini ve daha birçok sorunun cevabını beraber bulmak üzere 7 Nisan’da sizleri Ebeveyn Okulu’na davet ediyoruz.

Zaman

7 Nisan 2018 Cumartesi 15:30

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi