Cmt03Ara20:00Konser: Erdem Oral (Piyano: Ozan Yontan)Konser20:00 SALONRuhi Su ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT)

Bilet Alımı

Bu etkinliğin başlama zamanı geçtiğinden, bilet alınamaz!

Etkinlik Bilgileri

Sanatçı Erdem Oral, piyanoda Ozan Yontan’ın eşlik edeceği ve repertuvarında halk müziği, özgün müzik, Kürtçe müzik ve popüler müzik başta olmak üzere farklı türlerde eserlerden oluşan konser ile 3 Aralık Cumartesi saat 20:00’de NHKM sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

1985 yılında Varto’da doğan Erdem Oral, müziğe dair ilk sistemli çalışmalara 2001 yılında BEKSAV (Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı) bünyesindeki Vardiya Müzik Grubuyla başladı ve iki yıl boyunca Vardiya Müzik Grubunda solistlik yaptı. 2015 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden ve 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müzik Teorisi bölümünden mezun olan Oral, aynı yıl pedagojik formasyon programını tamamladı. 2015 yılından günümüze devam eden eğitim kariyeri dahilinde çeşitli müzik merkezlerinde müzik öğretmenliği yapmaktadır. 2012 yılından bu yana çeşitli albüm kayıtlarında stüdyo vokalisti olarak yer almıştır. Teskin üçlüsünün üyesi olarak Kadriye Kurt ve Ozan Yontan ile birlikte solistlik yapmıştır.
2018 yılında tekli çalışması Ela Gözlerini Sevdiğim Dilber’i Ahenk Müzik etiketiyle yayınladı. Yine 2018 yılında, Ahenk Müzik firması bünyesinde yayınlanan ve bağlamada Muhlis Berberoğlu’nun yer aldığı “Anadolu’da Bozlaklar ve Çeşitlemeler” adlı karma albümde 7 türkü seslendirdi. 2019 yılında Ahenk Müzik etiketiyle yayınlanan ve yine Muhlis Berberoğlu eşliğinde kaydedilen “Hayali Gönlümde Kalan” albümünde 8 türkü seslendirdi. Çeşitli türlerde seslendirdiği şarkılarla solo müzik kariyerine devam etmektedir.

Sanatçı Erdem Oral ve Ozan Yontan’ın dinleyicileri bir müzik yolculuğuna çıkaracağı bu konsere tüm NHKM dostlarını bekliyoruz. 

Tarih

3 Aralık 2022 Cumartesi 20:00

SALON

Ruhi Su