Çar13Şub20:30Angina PektorisOyun20:30 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - KadıköySALONRuhi Su Salonu

BİLETİX / BİLETİNİAL

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

Bir yazarın yaratmaya çalışıp tam anlamıyla oluşturmayı başaramadığı iki karakter üzerinden kendi varoluş sürecini sorgulamasıyla karşı karşıya kaldığımız bir oyun. Hiç görmediğimiz yazarın daktilo sesi üzerinden şekillenen karakterler yine yazarın yazmaktan vazgeçtiği kağıt parçasının buruşturulması ile yok olurlar. Bu sürece yazarın hastalığı olan angina pektoris ataklarıda dahil olunca var olamayan iki karakterin süreci onlar için daha da katlanılmaz olacaktır.

“ -Ne?
-Farkında mısın?
-Ne? Yoo… Hiçbir şeyin farkında değilim. Ben sadece hatırlamaya çalışıyorum. Zihnim yok gibi. Sadece şeyi hatırlıyorum. Bir yerden geliyordum ve başka bir yere gitmem gerekiyordu. Ya da onun gibi bir şey.
– İşte, tamam.”

“Yazar” ın yazamaması, yazmasından meşhur. Ya varlıkla yokluk arasında durmadan sendeleyen kahramanları? Tuhaf karakterler, karar verilememiş türler, değişken konular, bozulan biçimler… Angina Pektoris, kaygan zeminin çarpıntılı, alaycı, birazcık da hüzünlü eğlencesi.
“ – Ne?
– Farkında mısın?
– Ne? Yoo… Hiçbir şeyin farkında değilim. Ben sadece hatırlamaya çalışıyorum. Zihnim yok gibi. Sadece şeyi hatırlıyorum. Bir yerden geliyordum ve başka bir yere gitmem gerekiyordu. Ya da onun gibi bir şey.
– İşte, tamam.”

Yazan Çağıl Tekten
Yöneten Emre Tandoğan
Kostüm Elif Arman
Işık Enrico Zeber
Asistan Yunus Emre Can
Afiş Görseli Naji Chalhoub
Oyuncular Çağıl Tekten – Atakan Yılmaz

Tek perde, 60 dk.

Zaman

13 Şubat 2019 Çarşamba 20:30

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi