Paz23Nis11:3023 Nisan Çocuk Şenliği: Güzel Günler GöreceğizÇocuk Şenliği11:30 SALONNâzım Hikmet Kültür Merkezi ETKİNLİK FİYATI BİLGİSİ (ÜST BANT) PRÖMİYER

Etkinlik Bilgileri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi , bu yıl da her yaştan çocukları ve büyükleri 23 Nisan çocuk
şenliğine davet ediyor.
‘Güzel Günler Göreceğiz’ başlığında gerçekleşecek olan çocuk şenliğinde, bilim, sanat, müzik ve hareket atölyelerinin yanı sıra çocuklarımız el işi aktiviteleriyle de becerilerini geliştirebilecekler.
Şenlikte, yıl boyunca Haluk Polat şefliğinde çalışmalarını yürüten NHKM çocuk korosu ve Berkan Çetin yürütücülüğünde gerçekleştirilen oyun çıkarma atölyesinin Kavgaya Son! Her Canlı Biriciktir adlı çocuk oyunu da sahne alacak.
Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu şenliğimize hepiniz davetlisiniz.

Şenlik Programı

11.30 -12.00 Kayıt

Bilim Atölyesi: 12.00, 13.00
Bu atölye, çocukları soru sormaya teşvik ederek, onlara bilimsel sürecin ilk adımını tanıtmayı amaçlamaktadır. Katılımcılar birbirinden ilginç bilimsel deney ve etkinlikler yaparak hem eğlenir hem de öğrenirler, bilimsel olaylar üzerinde inceleme, gözlem ve deney yapma becerisi kazanırlar. Atölye 7-12 yaş grubu için planlanmıştır.

Hikaye Resimleme Atölyesi: 12.00 , 13.00
Bu atölye çalışmasında çocuklara bir hikaye okunacak ve hikayenin sonunu onlardan resmetmeleri istenecek. Hep birlikte yeni bir hikaye yazılmış olacak. Atölye 6-9 yaş grubu için planlanmıştır.

Müzik ve Hareket Atölyesi: 12.00 (3-5 yaş -okul öncesi grup)
13.00 (6-8 yaş -okul çağı grubu)
Müzik ve hareket atölyesinde çocuklar yaratıcılıklarını kullanarak orff şarkıları eşliğinde ritim çalışmaları yapar. Müziklere uyumlu dans figürlerini oluşturarak topluluk olma hissini ve kendi ürününün topluluğa yansımasını deneyimler.

Çocuk oyunu – Kavgaya Son! Her Canlı Biriciktir –14.00

Yazan: Nazlı Başaran
Yöneten: Berkan Çetin  

Müzik Tasarımı: Dilşad Güngör
Aksesuar ve Dekor Tasarımı: Fatma Zehra Yazar, Berkan Çetin 
Afiş Tasarımı ve Asistan: Özge Fındık
Oynayanlar:
Ayşe Zeynep Altındal, Doruk Mataracı, İdil Doğan, İpek Sun, Mahir Berzan Güngör, Mario Ozan Çiftçioğlu, Mavi Aksu, Melis Mangal, Nar Günaydın, Vildan Nur Kocuk
(İsimler alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir)

Merhaba sevgili seyirciler!
Size oynayacağımız oyun, bize hem çok uzak hem de çok yakın bir ülkenin hikayesidir. Bu ülkenin ağaçlarından bal damlar, ovaları sonsuzluğa ulaşır, hayvanları özgürce koşar, çiçekleri güneşle dans eder. Öyle güzel bir ülkedir ki, bu ülke insanları bu güzelliklerin içinde mutlu mesut yaşar ancak bir gün ülkenin o yüce dağının tepesinde ne olduğunu
merak ediyorlar ve böylelikle macera dolu bir hikaye başlıyor.
Acaba ne ile karşılaşacaklar? 
O yüce dağın tepesinde yaşayan insanlar, ovada yaşayan insanlara benziyor mu?
Peki konuşabiliyorlar mı?
Yürüyebiliyorlar mı?
Bizden farklılar mı?

Çocuk Korosu –NHKM Çocuk Korosu Konseri- 14.45
Haluk Polat’ın şefliğinde sahne alacak olan NHKM çocuk korosu yıl boyunca öğrendikleri şarkıları seslendirecek. Gelin hep birlikte şarkılara katılalım.

Canavar Atölyesi : Etkinlik boyunca katılabilirsiniz-Kayıt yapmak gerekmez
Çocuklar bu atölyede, renkli kartonlardan hazırlanmış şekilleri yapıştırarak ve istedikleri gibi boyayarak kendi canavarlarını oluşturabilirler. Canavarlarına yüz ya da desen de çizebilir, hikayeler yaratabilir, birlikte oyun kurabilirler. 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için planlanmıştır.

Kendin Tasarla Atölyesi : Etkinlik boyunca katılabilirsiniz -Kayıt yapmak gerekmez
Çocuklar bu atölyede çok çeşitli malzemeler kullanarak,el becerilerini ve yaratıcıklarını da işin içine katarak, objelerini kendileri tasarlayabilirler. Tasarımlarını biz de heyecanla bekliyoruz. 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için planlanmıştır.

Yüz Boyama Etkinlik boyunca katılabilirsiniz-Kayıt yapmak gerekmez

Zaman

23 Nisan 2023 Pazar 11:30

SALON

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Bu etkinliği paylaş

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi