Çocuk Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39

Akıl Oyunları

Oyun mu? Nerede? Ne zaman? Nasıl? Hiç düşünmeden koşa koşa gidip çok eğlenceli vakit geçirdiğimiz dakikalardır, oyun oynadığımız anlar. Oyun deyince zaman, mekan, materyal fark etmeksizin bir heyecan başlar çünkü çocuklar oyun oynarken kendilerini daha iyi ifade edip, özgür ve sınırsız hareket edebilme yeteneklerini keşfederler. Oyunlar ezbercilikten çok mantıksal ve stratejik düzlem üstünde hareket eder, bize karşımızdaki insanlar hakkında da fikir verir. Çünkü oyun oynarken bizizdir. Yaşımız kaç olursa olsun oyun oynamak gruplar arası iletişimde her birey için çok önemlidir. Ne olursa olsun her gün en az 30 dakika oyun oynamak dinçleştirir, gençleştirir, özgürleştirir. İçinizdeki çocuğu küstürmeden bol oyunlu günler dileriz.

Atölyemizde tamamen grup olarak oynanan oyunlar seçilmiştir. Çocukları bireysellikten çok beraber hareket etmeyi, karar verme yetilerini geliştirmeyi, bilgisayar oyunları dışında başka oyunların da onlara keyif verebileceğini ve arkadaşlarıyla daha sağlam ilişkiler kurabileceklerini göstermeyi hedefliyoruz. Oyunlarımız ayrıca yaş gruplarına göre beceri, psikomotor gelişimi, muhakeme, sonuca yönelme ve karar verme, grup çalışması becerilerini geliştirir. Oyunlarımızdan kazanan veya kaybeden olgularını çıkarttığımız için belli bir yarışın içine çekilmeden, rekabet etmeden, beraberce oyun oynamaları hedeflenmiştir. Eğlenirken öğrenmek ve birlikte hareket etmek oyunlarımızın temel amacıdır.

Atölye Yürütücüsü: Sinem – Yunus Çakıroğlu

Atölye Günü: 31 Mart 2018 Cumartesi 15.30 – 16.20 arası

Yaş Sınırı: 4 – 11 yaş

 


Kaideyi Ortadan Kaldırmak: Giacometti

Ressam ve heykeltraş Giacometti ve eserleri hakkında genel bilgi verilecek olan atölyede katılımcılar, sanatçının  eserlerinden yola çıkarak 3 boyutlu kendi sanat eserlerini oluşturma fırsatı bulacaklardır.

Atölye Yürütücüsü: Pınar Yılmaz

Atölye Günü: 28 Nisan 2018 Cumartesi 15.30 – 16.30 arası

Yaş Sınırı: 6 – 10 yaş

 


Kozmik Adresimiz

Dünya’yı hiç görmemiş bir uzaylıya gezegenimizi nasıl anlatırdın? Haydi, gel bu sorunun cevabını birlikte düşünelim. Astronomi atölyesinde ilk önce Dünya gezegenini yakından tanıyacağız. Dünya’yı hiç bilmeyen bir uzaylıya gezegenimizi anlatan bir mektup yazacağız ya da resimleyeceğiz. Tabii ki bu mektubun bir de adrese ihtiyacı var. Mektubu gönderen olarak kozmik adresimizi, yani Dünya’nın evrendeki yerini hep birlikte öğreneceğiz. 

Atölye Yürütücüsü: Yağmur Karan

Atölye Günü: 5 Mayıs 2018 Cumartesi 15.30 – 16.30 arası

Yaş Sınırı: 5 – 10 yaş

 


Renkli Şekiller: Modrian

Mondrian ve eserleri hakkında genel bilgi verilecek olan atölyede katılımcılar, sanatçının  eserlerinden yola çıkarak 3 boyutlu kendi sanat eserlerini oluşturma fırsatı bulacaklardır.

Atölye Yürütücüsü: Pınar Yılmaz

Atölye Günü: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 15.30 – 16.30 arası

Yaş Sınırı: 6 – 10 yaş

 


ÇOCUK ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Sinema Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39   Film Dramaturjisi Atölyesi “Sinema Dramaturjisi, yaşamın diyalektiğinin anlamlandırılması, yeniden …

X
X